Lista kategorii

Czas na walkę z przebarwieniami posłonecznymi. Zabiegi na przebarwienia są skuteczne?

Odwiedzin: 28778 2017-06-14 00:00
Czas na walkę z przebarwieniami posłonecznymi. Zabiegi na przebarwienia są skuteczne?

Share Button

Nie myślimy jeszcze o jesieni, słońce, plaża i wakacje to czas, kiedy tracimy czujność i, pomimo że każdy z nas wie o tym, jakie skutki pozostawia słońce, niestety folgujemy sobie i cieszymy opalenizną. Jednak wielkim krokami nadchodzi czas na walkę z przebarwieniami, które będą z dnia na dzień pokazywać naszą niekonsekwencję w postanowieniach, że w tym roku zadbamy o ciało.

 

Słońce daję nam energię, wigor, ciepło, ale niestety, również plamy i zmarszczki. Choć od lat lekarze ostrzegają przed konsekwencjami opalania, a my kobiety tak lubimy, gdy nasze ciała są brązowe i optycznie przez to wyszczuplone.
Zapominamy o tych ostrzeżeniach i mamy w nosie co mówią lekarze. Dopiero teraz, gdy słońce to rzadki gość na naszym niebie, zauważamy pierwsze defekty opalania. Ciemne plamy, przesuszona skóra, małe zmarszczki to tylko część zniszczeń na naszych twarzach. Co robić ?
W większości przypadkach delikatnie złuszczające kremy, peelingi i domowe sposoby jak np. cytryna pomagają. Są niestety przebarwienia dość trudne do usunięcia.

 

 

Rodzaje przebarwień:
- ostuda (po urodzeniu dziecka)
- piegi
- plamy wątrobowe
- plamy starcze
- plamy potrądzikowe, posłoneczne

 

 
Najdziwniejsze, że przebarwienia przeważnie dotyczą kobiet, jest to zastanawiające, że wszytko co najgorsze musi dotyczyć właśnie nas. No cóż, my kobiety walczymy ze wszystkim, więc i plamy są dla nas niczym strasznym. W przypadku przebarwień ta walka może być nie równa, plamy np. po ciążowe czy też potrądzikowe są trudne do usunięcia. Trzeba dużo cierpliwości i samodyscypliny, bo plamy schodzą długo i nierównomiernie.
Słońce, trądzik, terapia antykoncepcyjna i niektóre leki to przyczyny przebarwień, ale niektóre kosmetyki, zioła, kwiaty, rośliny łąkowe kontakt z nimi, również może spowodować, że na naszej skórze pojawią się plamy. Pojawiają się przede wszystkim na twarzy, szyi, rękach, co również ważne częściej występują u kobiet z ciemną karnacją.

 

 
Medycyna estetyczna i dermatologia estetyczna w swoim szerokim wachlarzu zabiegów posiadają, również terapie pomagające przy przebarwieniach. Doboru najskuteczniejszego zabiegu dokonuje lekarz, który profesjonalnie oceni rodzaj plam i ich głębokość.

 

 
Zabiegi pomagające w likwidacji przebarwień
Cosmelan
Laser frakcyjny
Peelingi chemiczne
Krioterapia
Kawitacja ultradźwiękowa
Mikrodermabrazja

 

 
Ilość zabiegów to indywidualna sprawa czasami wystarczy jeden zabieg, ale jeśli plamy są stare i głębokie niestety zabieg trzeba powtórzyć. Lekarz może zaproponować terapie łączona tzn. dwa różne zabieg w jednym czasie, daje to super efekt.

 

 
Dodatkowym plusem tych zabiegów to spłycenie drobnych zmarszczek, skóra jest lekko napięta i oczywiście poprawiony i wyrównany kolor skóry.
W czasie trwania terapii i naturalnie po trzeba pamiętać o kremach nawilżających i kremach zawierających filtry przynajmniej 50. Nakładamy je cały rok, nawet jesienią i zimą. Nie sugerujmy się, że wtedy słońce mniej grzeje, to tylko pozory. Promieniowanie UV występuje cały rok, nawet gdy chmury przykrywają szczelnie niebo.

 

 
Zawsze stosujmy się do zaleceń lekarza, nie sugerujmy się opiniami innych, każdy z nas jest inny. To, że koleżance wystarczył jeden zabieg tobie lekarz zalecić może nawet trzy. Indywidualność doboru zabiegów to podstawa w medycynie estetycznej. Słuchajmy się zaleceń a na pewno zabieg okaże się skuteczny i będziecie szczęśliwymi posiadaczkami pięknej, nowej twarzy.

 

 

  • Redaktor Barbara Szuszkiewicz
  • Barbara Szuszkiewicz
Share Button