Lista kategorii

Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Odwiedzin: 9845 2017-09-30 05:02
Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

Share Button

Panowie nie tak wylewnie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z łysieniem kwitują uśmiechem, żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Medycyna estetyczna jest ratunkiem również dla nich, szeroki wachlarz zabiegów pomaga w odzyskaniu pewności siebie. Pamiętajmy jednak, żeby trafiać tylko do lekarzy!


Zapytaliśmy jednego z najbardziej doświadczonych lekarzy, jakim procedurą poddają się mężczyźni. Dr Mariusz Kaczorowski jest dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej, praktykujący od 10 lat. Absolwent Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL. Szkoleniowiec i trener w zakresie technik medycyny estetycznej. Specjalizuje się w bezoperacyjnych i laserowych korektach defektów estetycznych twarzy i ciała.


Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Najczęściej wykonywany zabieg w tej grupie Pacjentów, to leczenie Botoxem nadmiernej kurczliwości mięśni okolicy oczu i glabelli. Toksyna botulinowa również przynosi ulgę Panom cierpiącym na nadpotliwość, zwłaszcza pach i dłoni. Wielu „męskich pacjentów” zgłasza się po Botox z problemem bruksizmu/ zgrzytanie zębami/ -tłumaczy dr Mariusz Kaczorowski w rozmowie dla: MedycznePortale.pl. Firmy produkujące preparaty dla medycyny estetycznej wzbogacają swoje oferty preparatami dedykowanymi specjalnie dla mężczyzn. Część Panów dba już o właściwe nawilżenie, jakość skóry -stosując zabiegi mezoterapii skóry twarzy. Częściej niż twarz mężczyźni kłują skórę głowy, mocno rozpowszechnionym w tej grupie pacjentów są zabiegi mezoterapii skóry głowy -mówi dr Kaczorowski. Mężczyźni dbający o skórę doceniają również zabiegi laserowe.

Panowie, jak i panie mogą poddać się zbiegowi modelującemu ich wygląd. Specjaliści mają w swoich ofertach nie tylko ciężkie zabiegi głęboko ingerujące w ludzkie ciało. Czasem wystarczy aplikacja botoxu, by odmłodzić swoją twarz, lub zabieg wypełnienia preparatem bruzd nosowo-wargowych. Panowie są pod taką samą presją w pracy, jak i Panie. Wygląd bardzo liczy się w zdobyciu pracy lub jej utrzymaniu. Wielu panów korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej, nie kryjąc się z tym. To oczywiście tylko nasza sprawa, co ze swoim ciałem chcemy zrobić.

Wielkiej presji poddawani są celebryci, którzy na każdym kroku muszą ukrywać swoje zabiegi. Dobre oko specjalisty potrafi w mig wychwycić nos po korekcji, wypełnioną bruzdę czy czoło wygładzone botoxem...ale, czy nas to tak naprawdę interesuje? Na równi z osobami z pierwszych stron gazet chcemy, by akceptowano nas i nasz wygląd. Nasza pogoń za młodym wyglądem nie musi wcale oznaczać niegodzenia się z mijającym czasem. Może to być po prostu chęć łagodniejszego przejścia w następny etap naszego życia, dlaczego więc nie mamy skorzystać z pomocy chirurgii plastycznej czy dobrodziejstw medycyny estetycznej?

Panowie, oddając się w ręce doświadczonych specjalistów, nie grozi wam efekt sztucznej maski na twarzy. Dobry specjalista z doświadczeniem potrafi zaaplikować na przykład botox tak, by Wasza twarz wyglądała naturalnie i świeżo a co najważniejsze nadal mogła swobodnie korzystać z mimiki.

Panowie, zabiegów niwelujących kompleksy lub problemy jest tyle samo co i dla pań. Nie ma się co wstydzić tylko korzystać z dóbr medycyny. Wszystko należy jednak robić świadomie i bez przymusu. Konsultacje u specjalistów nie są droższe od kolejnej części samochodowej, a pomogą Wam rozwiać wątpliwości.
W kolejnych artykułach znajdziecie wiele ciekawych zagadnień i nie jeden raz zdziwicie się, jak łatwo można odmienić swoje życie, likwidując swoje kompleksy.

Pamiętajmy, by korzystać z medycyny estetycznej tylko u lekarzy!

 

 

  • Redaktor Barbara Szuszkiewicz
  • Barbara Szuszkiewicz
Share Button