Lista kategorii

Wpływ cukru na nasz wygląd

Odwiedzin: 961 2018-01-11 08:42
Wpływ cukru na nasz wygląd

Share Button

Każdego dnia słyszymy, jak podstępnie cukier zabieram nam zdrowie, ale czy wiemy, jak wpływa na nasz wygląd? Spożycie cukru wzrosło ostatnie 10 lat do niewyobrażalnych ilości, mamy go wszędzie i nawet jak odstawiamy go w postaci białych kryształków sypanych do napojów to i tak konsumpcja w postaci innych produktów jest bardzo duża i nie do spalenia przy normalnym trybie życia.

 

Jak od niego uciec i jak pilnować diety, by móc żyć bez niego albo chociaż w zminimalizować jego negatywne skutki?


Zostawmy ten temat tym którzy potrafią nam dokładnie wytłumaczyć, gdzie go nie znajdziemy, które produkty omijać i jak obliczyć odpowiednią zdrową dawkę dla nas.

Co cukier robi z naszym ciałem po długim stosowaniu, to wie prawie każdy, ale czy tylko dodaje nam zbędnych kilogramów, które możemy przy odpowiednim trybie życia zlikwidować, ale co pozostawia po sobie?

1. Cukier przyspiesza starzenie się skóry.

Cukier w naszym krwiobiegu w interakcji z białkami niszczy je a takie rujnowanie kolagenu i elastyny prowadzi do tego, że skóra staje się sucha i ma większą tendencję do tworzenia się zmarszczek.

Cukier tworzy w naszym krwiobiegu nowe szkodliwe substancje, które sprawiają, że nasza skóra jest bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a tym samy staje się głównym czynnikiem do starzenia naszej skóry.

2. Cukier ma negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Taki skutek przypisywaliśmy tłuszczom mającym podnosić cholesterol, a co za tym idzie powodować choroby sercowo-naczyniowe a dziś każdy lekarz powie, że to cukier jest bardziej niebezpieczny niż tłuszcze zwierzęce.

3. Cukier powoduje stany zapalne.

Pryszcze na skórze czy ryzyko wystąpienia wielu chorób w tym zapalenia stawów! Mało kto wie, że picie nawet słodzonej herbaty podczas przeziębienia daje niezwykłą pożywkę dla bakterii np. w stanie zapalnym gardła.

4. Cukier ma wielki i negatywny wpływ na nasze emocje.

Wykazano, że cukier może powodować depresje, ponieważ obniża poziom hormonu BDNF. Inni naukowcy dowodzą, że zbyt dużo cukru zwiększa niepokój. Dowiedziono również, że cukier uszkadza wiązania między komórkami w mózgu, które są odpowiedzialne za uczenie się i pamięć.

Powiedzenia, że cukier krzepi...dodaje energii...i uszczęśliwia...chyba mija się z prawdą.

 

 

 

 

  • Redaktor Barbara Szuszkiewicz
  • Barbara Szuszkiewicz
Share Button