Lista kategorii

Artykuły

10 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć przed operacją plastyczną Chirurgia plastyczna nie odchudza a koryguje, czyli o liposukcji, specjalistach i pacjentach Pytania chirurga plastycznego do pacjenta na konsultacji Abdominoplastyka czyli plastyka brzucha. Historia pacjentki. Operował dr Andrzej Krajewski Lista chirurgów plastycznych na liście Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej. Leki, których nie należy przyjmować przed i po operacji! Cz.I Morfologia krwi jako badanie przed zabiegowe w chirurgii plastycznej Płytki krwi (Trombocyty) Chcesz poddać się operacji? Rzuć palenie! Pytania do chirurga plastycznego na konsultacji przed zabiegiem Jak się będziesz czuł(a) po operacji? Warto wiedzieć by przejść bez negatywnych skutków! Zdjęcia przed zabiegiem i po zabiegach w chirurgii plastycznej. Wymagaj od lekarza robienia zdjęć Wszystko o pobieraniu krwi. Jak bezpiecznie przejść operację plastyczną? Doświadczenie chirurga plastycznego. Cz. I Dysmorfofobia to zaburzenie psychiczne. Czy naprawdę potrzebujesz operacji plastycznych ? cz.I OB krwi-odczyn Biernackiego wykrywa stan zapalny w organiźmie

Operacje plastyczne jeszcze przed latem, urlopem. Tak myśli większość pacjentów odwiedzających gabinety specjalistów chirurgii plastycznej, u każdego z nich na konsultacji słyszą pytanie o to, dlaczego chcą poddać się zabiegowi i czy są tego pewne. Lekarze słyszą różne odpowiedzi, ale dla rozwiania wątpliwości, pacjent najczęściej odpowiada, by czuć się lepiej sam ze sobą.... wiecej »

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie zdarzają się śmiertelne przypadki zgonu po zabiegu liposukcji. Prawie w tym samym czasie na hiszpańskiej wyspie Majorka w Palmie zmarła 45-letnia pacjentka również po zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej. Prokuratura bada sprawę, ale już po autopsji wydano pierwszą opinię, która brzmi jednoznacznie: zator. ... wiecej »

Pytania do chirurga plastyka mają na celu rozwianie wątpliwości pacjenta, który po natłoku informacji z Internetu ma mętlik w głowie. Lista konkretnych pytań zależna jest od zabiegu, jaki wybiera, ale jak się przygotować na pytania lekarza do nas? Konsultacja dla pacjenta u specjalisty chirurgi plastycznej to również odpowiedzi na jego pytania, które nie powinny pacjenta zaskoczyć.... wiecej »

Pacjentki po ciążach wiedzą, że ich brzuch nie wygląda już jak przed stanem błogosławionym. Liczne rozstępy, na które nie ma sposobu, by je całkowicie zlikwidować, nadmiar zwiotczałej skóry a na domiar złego stan mięśni brzucha pozostawia wiele do życzenia. Plastyka brzucha jest zbawiennym zabiegiem, po którym możemy uzyskać jeszcze lepszy efekt niż miałyśmy, kiedykolwiek w... wiecej »

Lista lekarzy o specjalizacji chirurgii plastycznej jest do wglądu na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jeśli nie znajdziesz swojego specjalisty to zastanów się, czy dobrze wybrałeś! Towarzystwo ma swoje cele, które każdy członek musi wdrażać w swoją działalność. Warto przyjrzeć się bliżej naszym specjalistom, zanim wytypujemy w... wiecej »

Przygotowanie do operacji polega również na niestosowaniu niektórych leków, które mogłyby zaburzyć w naszym organizmie proces krzepnięcia krwi. Niestety wiele środków farmakologicznych nie zawiera w ulotce ewentualnych informacji dla potencjalnych pacjentów podających się zabiegom. Negatywny skutek leków lekarze muszą wyeliminować na około dwa tygodnie przed planowaną operacją p... wiecej »

Morfologia(BLOOD PICTURE)Podstawowe badanie krwi obwodowej, polegające na ilościowej i jakościowej ocenie elementów morfologicznych krwi. Badanie ilościowe poszczególnych elementów układu białokrwinkowego (granulocyty,limfocyty, monocyty) wykonuje się zazwyczaj podmikroskopem, tzw. rozmaz lub za pomocą aparatu. Wartość MID, oznacza ilość komórek, których automat nie potrafi prawid... wiecej »

Płytki krwi jako składnik potrzebny do krzepnięcia. Regulują ten proces. Samo badanie jest jednym z podstawowych, które zleca specjalista by przeprowadzić zabieg. Dla anestezjologa to jedna z najważniejszych informacji.... wiecej »

Palenie to ciężki nałóg. Nie zawsze dbanie o siebie idzie w parze z odrzuceniem papierosów. Dziwi osoba pielęgnująca swoje ciało, uprawiająca czasem sport i paląca. Ci, którzy pragną poddać się operacji zwłaszcza plastycznej, czyli planowanej z dużym wyprzedzeniem powinny, chociaż na jakiś czas rzucić palenie. ... wiecej »

Decyzja o zabiegu nie zapada nagle. Zazwyczaj pacjent musi się zastanowić nad wieloma nurtującymi go pytaniami. Konsultacja z chirurgiem plastycznym to moment gdzie większość pacjentów podejmuje definitywną decyzję, by poddać się operacji plastycznej. Przygotuj się do konsultacji i zadaj jak najwięcej pytań, ale takich, które rozwieją każdą wątpliwość. Konsultacja nie oznacza ... wiecej »

Przygotowania do operacji masz już za sobą, czekasz na lekarza anestezjologa, który bardzo dokładnie opisze procedurę wprowadzania w znieczulenie, które dobrane jest do rodzaju zabiegu. Pacjent zastanawia się, czy się wybudzi i jak będzie czuł się po operacji? Jakie będzie jego samopoczucie i czy będzie odczuwać ból...... wiecej »

Zdjęcia przed i po zabiegu to nieodzowny element w praktyce medycznej od chirurgii plastycznej, medycynę estetyczną a na stomatologii czy bariatrii kończąc. Fotorelacja jest bardzo ważnym etapem. Jest przejrzystą i niezakłamaną relacją z zabiegu, którego efekty można porównać ze stanem sprzed działań lekarza. Zdjęcia są wizytówką specjalisty, ale czy wizerunek pacjenta możne z... wiecej »

Pobieranie krwi jest wielkim przeżyciem dla wielu z nas. Warto wiedzieć jak się przygotować i czego się spodziewać. Nawet twardzielowi zmiękną kolana na widok igły, ale to czasem reakcja na bycie na czczo by wynik badania krwi był jak najbardziej prawidłowy. Czasem pobierana jest krew z innych miejsc jak zgięcie łokcia a np. z grzbietu dłoni lub stopy.... wiecej »

Operacje plastyczne to już nie tylko fanaberia ludzi z ogromnymi pieniędzmi i sławą. Dziś coraz więcej pacjentów to zwykli ludzi i niepochodzący z show-biznesu, ale mogący sobie pozwolić na tak nadal drogą przyjemność. Zabiegi chirurgii plastycznej od korekcji nosa po zabiegi na piersiach a kończąc na odsysaniu tłuszczu czy plastyce brzucha to tylko mały przekrój oferty chirurgó... wiecej »

Dysmorfofobia (body dysmorphic dis order, BSD) to bardzo poważne zaburzenie psychiczne objawiające się wyimaginowanym i obsesyjnym strachem o swój wygląd. Lekarze chirurdzy plastycy oraz medycyny estetycznej mają ciężkie zadanie, jakim jest wyłapanie takiego pacjenta i namówieniu go na specjalistyczne leczenie psychiatryczne. Poświęcimy kilka artykułów dysmorfofobi, omawiając szczeg... wiecej »

Tajemnicze oznaczenie badania krwi-OB co ono oznacza? OB- czyli odczyn Biernackiego inaczej kiedyś nazywane opadaniem krwinek sygnalizuje czy w naszym ciele zachodzi stan zapalny. Dzięki panu Edmundowi Biernackiemu mamy badanie, które w bardzo szybkim czasie określa nasz stan.... wiecej »