Lista kategorii

Artykuły

Zmiana głosu po korekcji nosa Korekcja nosa-przygotowanie, zabieg, metoda otwarta i zamknięta. Skrzywienie przegrody nosa łac. Deviatio Septi Nasi (DSN). Leczenie chirurgiczne-septoplastyka Korekcja nosa-po operacji, wybudzenie z narkozy, rekonwalescencja oraz ewentualne powikłania Operacja nosa. Jak się przygotować do korekcji? Operacja nosa. Przygotowanie do zabiegu, badania oraz powikłania Korekta nosa kwasem hialuronowym jako nieoperacyjna metoda

Pacjent, decydując się na operację nosa, czeka przede wszystkim na efekt wizualny. Nie ma pojęcia, a wręcz nie spodziewa się innych zauważalnych efektów korekcji nosa. Lekarz zawsze informuje pacjenta o pozytywnych, jak i negatywnych możliwych skutkach zabiegów. Czy pacjent słyszy w ferworze przygotowań do zabiegu, o czym jest informowany? Nie wie ten, kto nie był pacjentem... ... wiecej »

Nos stanowi centralną część twarzy, jest zawsze widoczny, to on zdobi lub wręcz szkodzi naszej urodzie. Latami patrzymy w lustro i nienawidzimy własnego nosa, ale, czy warto poddać się operacji? A może lepiej pokochać swój nos? Jeśli nos kształtem harmonizuje z całą twarzą mamy szczęście, ale gdy jest za duży, krzywy, wtedy taka osoba ma prawo czuć się nieswojo, odgradza się ... wiecej »

Krzywa przegroda nosa spotykana jest bardzo często u pacjentów. Różnica polega gównie na zaawansowaniu krzywizny i dotyczy części chrzęstnej lub części kostnej przegrody. Sam defekt nie zagraża życiu człowieka, ale mu w pewnych przypadkach przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu od uprawiania sportu po występowanie nieprzyjemnych objawów jak np. bóle głowy. ... wiecej »

Rhinoplastyka. Korekcja nosa już za nami, ale teraz nadchodzi czas pooperacyjny. Opatrunki, gips i setony to wielka niewiadoma dla osoby, która poddaje się zabiegowi operacji nosa. Strach przed bólem i tym, co go czeka tuż po korekcji, składa się na wielki stres. Czego można się spodziewać po rhinoplastyce nosa? Ból po operacji nosa, usuwanie setonów (tamponady) to zmora tematów na f... wiecej »

Operacja nosa lub plastyka nosa częściej zwane fachowo jako operacje nosa. Jedne z najbardziej spektakularnych zmian w chirurgii plastycznej. Korekcje nosa pozostawiają ślad na twarzy pacjenta, efekty nie zawsze idą w parze z ich marzeniami. Konsultacje z chirurgiem plastykiem i rzetelne przygotowanie pacjenta do zabiegu to najważniejsze elementy całego procesu przemiany tej części ciał... wiecej »

Operacja nosa czyli korekcja nosa jest najczęstszą operacją plastyczną wykonywaną przez chirurgów plastycznych. Wiek pacjentów oscyluje pomiędzy 17 a 35 rokiem życia. Niedoskonałości, które skłaniają nas do podjęcia decyzji o operacji zazwyczaj wiążą się z twarzą a w szczególności nosem. Jak wygląda przygotowanie i zabieg oraz rekonwalescencja? ... wiecej »

Zmiana kształtu nosa bez operacji plastycznej? Czy to możliwe? Od dłuższego czasu mamy możliwość ukształtować nos za pomocą kwasu hialuronowego. Jakie zmiany dokona preparat i jak długo utrzyma się efekt? Czy jest odwracalny? Pytania i odpowiedzi. Pacjenci bojący się korekcji nosa u chirurga plastycznego, ale pragnący zmienić wygląd nosa być może zdecydują się na alternatywny ... wiecej »