Lista kategorii

Artykuły

Powikłania po operacji piersi. Nieprawidłowa pozycja implantu spowodowana asymetrią wtórną lub pierwotną Usuwanie implantów silikonowych. Kiedy i dlaczego? 5 wskazówek jak dobrać rozmiar implantów i nie żałować swojej decyzji o operacji powiększenia piersi Zwiotczenie lub pęknięcie implantu - powikłania po operacji piersi. Podniesienie piersi-metody, znieczulenie, miejsca cięcia, rekonwalescencja Latanie samolotem po powiększeniu piersi. Fakty i mity Jak hormony działają na kobiece piersi? Rekonstrukcja piersi po mastektomii-usunięciu z powodu raka Samokotrola piersi to twój obowiązek. Nie wpędzaj się do grobu ! Kontraktura kapsułowa to przykurcz torebkowy po operacji powiększania piersi implantami. Powikłanie Metoda rekonstrukcji piersi z zastosowaniem tkanek własnych. Defekty naturalnych piersi cz. II Warto wiedzieć jakie masz przed podjęciem decyzji o zabiegu! Jak dobieramy rozmiar implantu piersi? Zalecenia dla pacjentek po powiększaniu piersi implantami Na co zwrócić uwagę nabywając pierwszy biustonosz po operacji piersi ? Dobór rozmiaru implantu piersi. Na czym polega, kto podejmuje ostateczną decyzję i na co zwrócić uwagę?

Źle ułożony implant daje nieładny efekt wizualny co może być spowodowane przekręceniem implantu lub zła decyzja co do wyboru rozmiaru wkładki, jak i niewłaściwej ocenie naturalnych predyspozycji pacjentki. Dobór implantu wymaga dopasowania jego szerokości, projekcji oraz kształtu do budowy klatki piersiowej. Przesuniecie implantu, zbyt wysoko umieszczony, przekręcenie wkładki...i c... wiecej »

Pacjentka decydująca się na powiększanie piersi implantami musi zadać specjaliście pytanie dotyczące ich gwarancji oraz uzyskać informację o możliwości ich całkowitego usunięcia. Likwidacja implantów może łaczyć się również z wymianą na nowe. Całkowite usuniecie implantów, wiąże się z podciągnięciem naturalnych piersi, ponieważ ich stan po wyjęciu implantów nie jest d... wiecej »

Dla pacjentki, która zdecydowała się na operację piersi (powiększanie piersi implantami) wyznaczenie terminu zabiegu to tylko początek ciężkiej drogi do przebycia. Zaczyna się zbieranie istotnych informacji, a te znajdują niestety głównie na forach internetowych, które nie zawsze przynoszą przyszłym pacjentkom korzyści. Pierwszym problemem dla pacjentki jest wybór rozmiaru implant... wiecej »

Pęknięcie lub zwiotczenie implantu po zabiegu powiększania piersi nie zdarza się często. Pacjentka jednak powinna być poinformowana o możliwości wystąpienia takiego powikłania. Ciężko je rozpoznać i tylko po specjalistycznym badaniu, jakim jest badanie radiologiczne, które można dokładnie określić rozpoznanie. Jakie są przyczyny pęknięcia lub zwiotczenia implantu? Czy zagraża... wiecej »

Często kobiety niebędące w temacie mylą pojęcia podniesienia biustu z redukcją. Istnieją różne metody podniesienia u pacjentki z małym biustem i biustem obfitym. Zabieg jest ratunkiem dla piersi o bardzo dużym rozmiarze oraz biustu, który stracił jędrność po ciąży i odchudzaniu. Przywrócenie pięknego wygladu tylko u chirurga o specjalizacji chirurgii plastyczn... wiecej »

Operacje powiększania piersi wykonuje się za pomocą wkładek silikonowych, również wkładkami wypełnionymi solą fizjologiczną. Nie tylko strachu przed bólem po operacji, czy też samej rekonwalescencji pacjentka obawia się, ale również samej podróży powrotnej do domu.... wiecej »

Hormony najsilniej działają na kobiece piersi podczas trwania ciąży, wpływając na ich kształt, co bardzo cieszy prawie każdą panią. Hormony mają wielkie oddziaływanie na kobiecie piersi przez całe jej życie. ... wiecej »

Usunięcie piersi czyli mastektomia. Rak piersi nie zawsze jest wyleczalny. Amputacja piersi jest na drugim planie kiedy słyszy o metodach leczenia. Życie i zdrowie a później wygląd. Akceptacja swojego wyglądu ma wielkie znaczenie dla kobiety, która utraciła pierś. Mastektomia to nie koniec kobiecości! Rekonstrukcja piersi pozwala wrócić do pełnej akceptacji swojego ciała i życia!... wiecej »

Samodzielne badanie piersi należy wykonywać, począwszy od 25 roku życia, raz w miesiącu, najlepiej tydzień po miesiączce, gdy piersi nie są wrażliwe lub obrzmiałe. Kobiety, które przeszły okres przekwitania powinny wykonywać badanie w te same dni każdego miesiąca.Samokontorla piersi jest ważna !!! Wiele kobiet, które zanidbały badanie piersi przypłaciły to swoim życiem. Postaw... wiecej »

Kontraktura kapsułkowa inaczej torebka łącznotkankowa tworząca się jako komplikacja po chirurgicznych interwencjach. W tym przypadku po korekcji piersi implantami. Kiedy implant piersi zostaje umieszczony w organizmie traktowany jest on przez nasze ciało jako ciało obce. Zaczyna narastać wokół implantu torebka tkanki bliznowatej.Obkurczenie torebki włóknistej może dotyczyć tylko jedn... wiecej »

 Dla kobiety wiadomość o potrzebie usunięcia piersi jest wielkim obciążeniem psychicznym. Oczywiście na początku pierwszą myślą jest ratowanie swojego życia.  Później dochodzi świadomość co się stało. Najczęściej kobieta poddająca się rekonstrukcji piersi jest albo zdecydowana natychmiast na zabieg. Jest również część , której nie przeszkadz... wiecej »

Operacje piersi są najczęściej związane z naturalnymi defektami piersi. Powiększanie piersi, zmniejszanie (mastopexia lub inaczej nazywana redukcją, pomniejszaniem piersi) to efekt doszukania się pacjentki w swoich piersiach czegoś co im przeszkadza w ich wyglądzie. Nie zawsze defekty piersi można skorygować operacją plastyczną, czasem trzeba po prostu nauczyć się z nimi żyć i za... wiecej »

  Jak dobieramy rozmiar implantu piersi? Zanim wybierzemy się do lekarza już ponad polowa pacjentek wie jaki chce mieć rozmiar piersi, jak duże wkładki. Udając się na konsultacje dowiaduje się że w jej przypadku taki rozmiar jest nie możliwy... Co się składa na całą procedurę dobierania pacjentce rozmiaru implantu? Przede wszystkim zawsze lekarz wysłucha jakie masz życzen... wiecej »

Powiększanie piersi jest operacją plastyczną polegającą na osadzeniu implantu piersi w specjalnie wypreparowanej kieszeni pod gruczołem lub pod mięśniem. Każda metoda niesie za sobą wiele zaleceń po operacyjnych dla pacjentek. Przy wypisie każda z nich dostaje listę, ale nie zawsze w euforii nowego wyglądu pamiętamy co robić. Przypominamy pacjentką po powiększaniu piersi na co co... wiecej »

Biustonosz po operacji piersi jest najważniejszym elementem w rekonwalescencji. Jaki rozmiar, fason, materiał i wiele innych pytań zadaje pacjentka lekarzowi, który w swoich zaleceniach po zabiegowych musi odpowiedzieć by efekt korekcji był taki jak wcześniej ustalono. Biustonosz odgrywa najważniejszą rolę i jest jak opatrunek podtrzymujący piersi do czasu całkowitego wygojenia oraz u... wiecej »

Jak się dobiera implanty piersi? Czy zdać się na specjalistę i jego doświadczenie? Czy sama mogę zadecydować jaką wielkość implantów chcę mieć? Wiele pytań zadają nam przyszłe pacjentki a jeszcze więcej otrzymują chirurdzy plastycy? Odpowiednio dobrany rozmiar to satysfakcja dla pacjentki na lata i nie warto zdawać się na doradców z for internetowych, bo to indywidualna sprawa... wiecej »