Lista kategorii

Artykuły

Gronkowiec złocisty (MRSA) Staphylococcus-drogi zarażenia, objawy, leczenie oraz profilaktyka „Rak wolny od bólu” prof. Jerzy Stuhr - społeczny ambasador kampanii Wydarzenie roku 2015 dla lekarzy. XVI Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging 6-8.03 BOHOBOCO w wiosennej kampanii zaciera granice wieku 81-letnią modelką Heleną Norowicz Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej ogłasza Ogólnopolski Konkurs Zdrowie, Medycyna i Farmacja. Depresja. Choroba, która odbiera życie... Najważniejsze informacje o wirusie Ebola (EVD) gorączce krwotocznej

Gronkowiec złocisty to niebezpieczna bakteria, która żyję w warunkach tlenowych i beztlenowych, atakuję ludzi i zwierzęta. Bakteria została po raz pierwszy zidentyfikowana przez lekarza Sir Alexandra Ogston'a mieszkającego w Szkocji. Gronkowiec złocisty nie ma jeszcze niestety wroga w postaci szczepionki. Zagraża przede wszystkim osobom chorym, osłabionym i niestety przebywającym w szp... wiecej »

Koalicja na Rzecz Walki z Bólem i Fundacja Wygrajmy Zdrowie rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem „Rak wolny od bólu” walcząc z powszechnie funkcjonującymi stereotypami: „Rak musi boleć”, „Trzeba się przyzwyczaić do bólu”, „Leki opioidowe to narkotyki”. W inicjatywę zaangażował się prof. Jerzy Stuhr - społeczny ambasador kampanii. ... wiecej »

W najbliższy weekend 6-8 marca rozpoczyna się jedna z najciekawszych imprez branżowych dla lekarzy. Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych już XVI raz organizuje Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging oraz Perłową Galę, na której rozdane zostaną po raz X statuetki Pereł Dermatologii.... wiecej »

Możemy być dumni z naszej polskiej marki BOHOBOCO i jej najnowszej kampanii odzieżowej. Zaproszono jako modelkę 81-letnią aktorkę Helenę Norowicz, która wystąpiła wraz z Magdą Jasek modelką BOHOBOCO. Różnica wieku to 60 lat, ale patrząc na zdjęcia z sesji nie możemy wyjść z podziwu dla fotografa Marka Kepinskiego jak zachwycająco uchwycił piękno starszej modelki nic nie ujmuj... wiecej »

Do 23 stycznia br. będą przyjmowane zgłoszenia do konkursu Zdrowie, Medycyna i Farmacja Roku 2014, adresowanego do branży medycznej w całej Polsce. Laureatów w sześciu kategoriach poznamy na przełomie lutego i marca. Gala Finałowa Konkursu zaplanowana jest na luty 2015 r. w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej S.A. w Warszawie. ... wiecej »

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed depresją,to choroba na którą choruje co 5 obywatel świata. Depresja doprowadziła już wiele osób do śmierci. Kolejne doniesienia o śmierci znanej i lubianej osoby, której nie powinno nic brakować do szczęścia. Jak jest naprawdę z depresją i co ją powoduje? Ile jest wokół nas osób, które zmagają się z tą chorobą? Czasem jest za pó... wiecej »

Pierwsze doniesienia o pojawieniu się wirusa Ebola dotarły do nas w 1976 roku i dotyczyły dwóch równoczesnych wybuchów epidemii, jeden w wiosce niedaleko rzeki Ebola w Demokratycznej Republice Konga, a drugi na odludziu w Sudanie. Ebola to jedna z najcięższych chorób, która doprowadza do zgonu 90% chorujących. ... wiecej »