Lista kategorii

Artykuły

Znieczulenie w gabinecie stomatologa 10 najczęściej ignorowanych objawów prowadzących do ubytków w zębach czyli próchnicy Dlaczego boimy się chodzić do dentysty? Najczęstsze przyczyny: dentofobia,wstyd, brak pieniędzy i ból Botoks-toksyna botulinowa cudownym środkiem nie tylko na zmarszczki, ale i szczękościsk-bruksizm Cell Homing - proteza idzie do lamusa! Metody wybielania zębów Implanty zębowe. Kiedy je zakładać, jakiej firmy, u jakiego stomatologa i za ile? Licówki poprawią wygląd zębów Nieprawidłowy zgryz możesz skorygować w każdym wieku

Znieczulenie u stomatologa wiąże się głównie ze strachem przed bólem i widokiem strzykawki, która niesie w rezultacie ulgę, ale jednak ogromny stres. Co o nim wiemy i, czy powinniśmy się go obawiać?... wiecej »

Codzienne oglądanie swojej jamy ustnej podczas mycia może dać nam wiele informacji, co się dzieje z naszym ciałem. Czasem błahe naszym zdaniem symptomy dają wyraźny komunikat o złym stanie zdrowia. Nie czekajmy, aż dojdzie w przypadku zębów do próchnicy a później do utraty zęba lub kilku, bo w międzyczasie z tego problemu może powstać inne schorzenie łącznie z rakiem jamy ustn... wiecej »

Mamy XI wiek a nadal wiele osób unika wizyty u dentysty. Nie jest to ani śmieszne dla samych pacjentów, ani budujące dla stomatologii. Dlaczego Polacy boją się dentystów i co robią stomatolodzy, by pacjenci zmienili swoje podejście? Przyjrzeliśmy się bliżej temu problemowi, odwiedzając kilka gabinetów w Polsce. Rozmowy z pacjentami dały nam pewien obraz podejścia pacjenta do stomat... wiecej »

Botoks jest najczęściej stosowanym preparatem w medycynie estetycznej. Czasowe niwelowanie ruchów mięśni daje efekt wygładzenia zmarszczek oraz osłabienie zbyt ekspresyjnej mimiki twarzy. Botox stosowany jest również przez stomatologów w zjawisku tzw. Bruksizmu czyli mimowolne lecz bardzo silne zaciskanie szczęki. Botox pomaga rozluźnić mięśnie i znieść objaw szczękościsku. ... wiecej »

Cell Homing metoda stworzona przez naukowców. Trzecie zęby mogą imitować prawdziwe. Czekaliśmy wiele lat na alternatywę do protezy, która nie jest tym o czym marzymy. Najlepiej by urosły nam nowe zęby, ale czy istnieje taka możliwość?... wiecej »

Zdrowy i ładny uśmiech to pewność siebie i poczucie własnej wartości .Osiągnięcie białego uśmiechu wcale nie jest trudne, można wybielić zęby w warunkach domowych o ile przebarwienia nie są duże .Jeśli zależy nam na czasie i chcemy uzyskać bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Metody lamy Beyond, nakładkowa lub laserem dają piekne efekty wizualne.... wiecej »

Od wielu lat najlepszym rozwiązaniem na ubytki w uzębieniu są implanty zębowe. Nie jest to tania metoda, ale bardzo skuteczna i zapewniająca nam na lata piękny uśmiech. Czy kwalifikuję się do wszczepienia implantu zęba, czy może potrzebny jest przeszczep tkanki kostnej? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w kilku częściach. Opinie pacjentów znajdziecie w dziale Historie Pacjentów.... wiecej »

Piękne zęby to marzenie każdego z nas,ale niestety natura rządzi się własnymi prawami. Nie jednokrotnie wygląd naszych zębów daleki jest do ideału. Na szczęście na pomoc wyszła nam na przeciw stomatologia estetyczna i stworzyła bardzo ciekawą i nie bardzo inwazyjną metodę - Licówki.... wiecej »

Po co zazdrościć innym,już czas podjąć decyzję "Chce mieć równe zęby i oczywiście zdrowe" Piękne i równe zęby to nie tylko estetyka ale i również ich zdrowie. Parę lat temu,osoba nosząca aparat ortodontyczny była narażona na niewybredne uwagi w stylu "żelazny zgryz" i dziwne zainteresowanie. ... wiecej »