Lista kategorii

Artykuły

Operacyjne i nieoperacyjne metody leczenia otyłości Balonik żołądkowy osadzany bez operacji? Nowa metoda leczenia otyłości Zmień złe nawyki żywieniowe BMI Body Mass Index Jak zwalczyć uczucie głodu, które nami rządzi? Dlaczego tyjemy? Otyłość! Jak ją rozpoznać?

Walczmy z otyłością, która zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Kilka kilogramów czasem wielu ludziom dodaje urody, ale bardzo duża nadwaga może niesamowicie komplikować codzienne życie. Musimy nauczyć się od wczesnych lat profilaktyki przeciw otyłości by nie doprowadzać do walki z nią, bo dietami i samym wysiłkiem nie zawsze z nią wygramy. Wtedy wytaczana jest broń w postaci zabie... wiecej »

Otyłość to choroba naszych czasów. Ilość i jakość spożywanych pokarmów, brak systematycznego ruchu doprowadzają do nadwagi. Jeszcze niedawno uważaliśmy, że USA przodują w pladze otyłości, a wystarczy spojrzeć na nasze ulice. Tryb życia, jakie prowadzimy doprowadza w części przypadków do złych nawyków żywieniowych, siedzimy godzinami przed tv lub komputerem, odkładamy zadb... wiecej »

Zdrowe nawyki żywieniowe to dla świadomych ludzi sposób na życie. Nie oznaczają ograniczeń i ciągłych wyrzeczeń jak się wielu z nas wydaje. Już samo wyeliminowanie pewnych złych nawyków zmienia diametralnie nasze ciało, odczuwanie i myślenie. Spojrzenie na wagę nie jednemu odbiera dobry humor, ale może warto rozpocząć od zważenia się i przemyślenia swojego podejścia i trakto... wiecej »

BMI Body Mass Index

Odwiedzin: 27844

Zamiast zastanawiać się czy twoja waga jest prawidłowa sprawdź ją według wzoru BMI (Body Mass Index). Służy on również do oceny ryzyka wystąpienia chorób związanych z otyłością. Pamiętajmy jednak, że ten kalkulator wagi nie jest dobrym wyznacznikiem dla kobiet ciężarnych oraz osób uprawiających sport u tych ostatnich duży przyrost tkanki mięśniowej wprowadza w błąd co do... wiecej »

Głód towarzyszy nam od pierwszych dni naszego życia. Nie jest miłym uczuciem, ale odbierajmy go jako sygnał naszego organizmu na potrzebę. Głód w świecie przesyconym dobrobytem i gdzie dominują fast foody jest prawie nieobecny. Ludzie reagują już na najmiejszy sygnał ze strony układu pokarmowego dając czasem o wiele więcej niż potrzebuje nasze ciało na zaspokojenie tego uczucia... wiecej »

Dlaczego tyjemy?

Odwiedzin: 28570

Otyłość ma początek w większości przypadków w dzieciństwie. Pulchne dzieci są marzeniem wielu rodziców a niejadki ich bolączką. Właśnie wtedy nabywamy skłonności do nadprogramowych kilogramów swojego ciała. Rodzice lekceważą wygląd swojego dziecka myśląc, że wyrośnie z tego. Otóż to największy błąd, który przekłada się na całe życie człowieka borykającego się ... wiecej »

Otyłość dzielimy na różne rodzaje, które są zależne od miejsca rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Od dawna otyłość zaliczana jest do chorób cywilizacji. Jeśli cierpisz na otyłość spróbuj określić jaki typ tej choroby występuje u ciebie. Gdzie jest największe skupisko tkanki tłuszczowej. Najlepszym wyjściem jest jednak zgłoszenie się do bariatry, specjalisty od otyłości.... wiecej »