Lista kategorii

Artykuły

10 cennych wskazówek przed liftingiem twarzy Wpływ cukru na nasz wygląd Skuteczne i nie efektywne zabiegi na cellulit Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej Operacyjne i nieoperacyjne metody leczenia otyłości Botoks dobrze i źle wykonany. Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem? Czas na walkę z przebarwieniami posłonecznymi. Zabiegi na przebarwienia są skuteczne? 10 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć przed operacją plastyczną Chirurgia plastyczna nie odchudza a koryguje, czyli o liposukcji, specjalistach i pacjentach Ranking lekarzy. Jak wybrać dobrego specjalistę i nie dać się oszukać? Jak sprawdzić wiarygodność? Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie medycyny estetycznej Migrena-uciążliwy ból głowy leczony toksyną botulinową (botoxem) Powikłania po operacji piersi. Nieprawidłowa pozycja implantu spowodowana asymetrią wtórną lub pierwotną Plastyka krocza i pochwy. Przygotowanie, zabieg oraz rekonwalescencja Medycyna estetyczna dziedziną tylko dla lekarzy Pytania chirurga plastycznego do pacjenta na konsultacji

Rozsądna decyzja o liftingu twarzy zaczyna kiełkować po 40 roku życia i po wielu konsultacjach ze specjalistami chirurgii plastycznej pragniemy donieść, że to nie jest za wcześnie. Zbyt późno wykonany zabieg może nie przynieść tak wspaniałych efektów, ale mimo wszystko zależy to od stanu naszej skóry i od tego jaki styl życia prowadziliśmy. Wszystko zostaje wypisane na naszej tw... wiecej »

Każdego dnia słyszymy, jak podstępnie cukier zabieram nam zdrowie, ale czy wiemy, jak wpływa na nasz wygląd? Spożycie cukru wzrosło ostatnie 10 lat do niewyobrażalnych ilości, mamy go wszędzie i nawet jak odstawiamy go w postaci białych kryształków sypanych do napojów to i tak konsumpcja w postaci innych produktów jest bardzo duża i nie do spalenia przy normalnym trybie życia.... wiecej »

Cellulit to najnudniejszy temat od wielu lat, ale i najczęściej podejmowany przez kobiety, które są na niego narażone, czyli prawie wszystkie... Pojawia się nie tylko na naszych udach czy pośladkach, ale ramionach, łydkach. Nie jest niebezpieczny, ale po prostu bardzo kłopotliwy. Każda kobieta w pierwszej kolejności po dużym biuście, ładnej pupie i pięknych włosach dojrzy u innej k... wiecej »

Panowie nie tak wylewnie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z łysieniem kwitują uśmiechem, żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Medycyna estetyczna jest ratunkiem również dla nich, szeroki wachlarz zabiegów pomaga w odzyskaniu pewności siebie. Pamiętajmy jednak, żeby trafiać tylko do lekarzy!... wiecej »

Walczmy z otyłością, która zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Kilka kilogramów czasem wielu ludziom dodaje urody, ale bardzo duża nadwaga może niesamowicie komplikować codzienne życie. Musimy nauczyć się od wczesnych lat profilaktyki przeciw otyłości by nie doprowadzać do walki z nią, bo dietami i samym wysiłkiem nie zawsze z nią wygramy. Wtedy wytaczana jest broń w postaci zabie... wiecej »

Botoks to substancja, którą wykorzystują specjaliści medycyny estetycznej i podpowiadamy kolejny raz, że mogą ją wstrzykiwać pacjentom tylko lekarze i nikt więcej! Jeśli chcesz się poddać zabiegowi u innej osoby, to odradzamy. Dlaczego? Po pierwsze jest to lek, czyli produkt leczniczy, który nie ma prawa znaleźć się w rękach niepowołanych osób. ... wiecej »

Nie myślimy jeszcze o jesieni, słońce, plaża i wakacje to czas, kiedy tracimy czujność i, pomimo że każdy z nas wie o tym, jakie skutki pozostawia słońce, niestety folgujemy sobie i cieszymy opalenizną. Jednak wielkim krokami nadchodzi czas na walkę z przebarwieniami, które będą z dnia na dzień pokazywać naszą niekonsekwencję w postanowieniach, że w tym roku zadbamy o ciało. ... wiecej »

Operacje plastyczne jeszcze przed latem, urlopem. Tak myśli większość pacjentów odwiedzających gabinety specjalistów chirurgii plastycznej, u każdego z nich na konsultacji słyszą pytanie o to, dlaczego chcą poddać się zabiegowi i czy są tego pewne. Lekarze słyszą różne odpowiedzi, ale dla rozwiania wątpliwości, pacjent najczęściej odpowiada, by czuć się lepiej sam ze sobą.... wiecej »

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie zdarzają się śmiertelne przypadki zgonu po zabiegu liposukcji. Prawie w tym samym czasie na hiszpańskiej wyspie Majorka w Palmie zmarła 45-letnia pacjentka również po zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej. Prokuratura bada sprawę, ale już po autopsji wydano pierwszą opinię, która brzmi jednoznacznie: zator. ... wiecej »

Ranking lekarzy to nic innego jak informacja kierowana do potencjalnych pacjentów, ale czy jest ona rzetelna i odzwierciedla prawdziwy stan rzeczy? Najlepszy lekarz, top lekarz, znany lekarz, opinie o lekarzach możemy tak w nieskończoność, ale takie słowa-klucze wpisują osoby szukające wiadomości o specjalistach. Jak wybrać tego właściwego i nie żałować? Skąd wiemy, kto wpisuje opi... wiecej »

Ministerstwo Zdrowia nie pozwoliło długo czekać z odpowiedzią na apel Naczelnej Rady Lekarskiej z 9.12.2017 r. w sprawie podjęcia prac legislacyjnych, które mają na celu uregulowanie świadczeń z zakresu medycyny estetycznej. Apel Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczył umożliwienia świadczeń tylko przez lekarzy i lekarzy dentystów, dając tym samym najwyższy poziom i bezpieczeństwo udzi... wiecej »

Botoks ma coraz szersze zastosowanie w medycynie. Osobom z uporczywymi bólami migrenowymi polecamy kurację botoksem. Szybki zabieg i wielka ulga czasem po jednorazowym spotkaniu ze specjalistą. Przed kuracją botoksem sprawdź, czy lekarz posiada odpowiedni certyfikat uprawniający go do zabiegu. Preparat jest niebezpieczną substancją w rękach nieodpowiedniej osoby bez przeszkolenia! ... wiecej »

Źle ułożony implant daje nieładny efekt wizualny co może być spowodowane przekręceniem implantu lub zła decyzja co do wyboru rozmiaru wkładki, jak i niewłaściwej ocenie naturalnych predyspozycji pacjentki. Dobór implantu wymaga dopasowania jego szerokości, projekcji oraz kształtu do budowy klatki piersiowej. Przesuniecie implantu, zbyt wysoko umieszczony, przekręcenie wkładki...i c... wiecej »

XXI wiek a nadal niektóre tematy dla nas są tabu. Dlaczego mamy czasem cierpieć w zaciszu swojej sypialni, przechodzić katusze będąc w intymnych sytuacjach z naszym partnerem? Plastyka pochwy i krocza jest zbawiennym zabiegiem dla wielu kobiet, a efekt pozostaje na stałe, nie wymaga powtórzenia po latach. Sprawdź, czy nie jesteś potencjalną pacjentką i popraw swoje życie intymne oraz ... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i niestety wiele osób nieuprawnionych wpadło na pomysł, by zacząć zarabiać na nieświadomych klientach kusząc niższą ceną. Pojawiły się również osoby będące lekarzami, ale nie wiedzieć z jakich pobudek, stały się szkoleniowcami osób, które z medycyną nie mają nic wspólnego, rozdają certyfikaty, mające uprawniać do wykonywania z... wiecej »

Pytania do chirurga plastyka mają na celu rozwianie wątpliwości pacjenta, który po natłoku informacji z Internetu ma mętlik w głowie. Lista konkretnych pytań zależna jest od zabiegu, jaki wybiera, ale jak się przygotować na pytania lekarza do nas? Konsultacja dla pacjenta u specjalisty chirurgi plastycznej to również odpowiedzi na jego pytania, które nie powinny pacjenta zaskoczyć.... wiecej »