Lista kategorii

Artykuły

Nużeniec ludzki - (Demodex folliculorum) malutki wręcz mikroskopijny pajęczak, który żyję sobie na skórze człowieka. W okresie zimowym ,,zasypia'', ale za to wiosną i latem jest bardzo aktywny. Jest malutki, ale bardzo uciążliwy i w dużej mierze trudno go zidentyfikować, nawet doświadczeni lekarze niejednokrotnie mają problem z rozpoznaniem tego pasożyta.... wiecej »

Od kilku lat słyszymy o dużej ilości osób zarażonych boreliozą, oczywiście wiemy, że sprawcą tej choroby jest kleszcz, ale tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, jakie szkody w naszym organizmie może wywołać ten mały szkodnik. Bolerioza-jej przebieg, diagnoza i leczenie.... wiecej »

Dbanie o własne zdrowie jest przejawem wysokiej świadomości tego, jakie zagrożenia występują w naszym bezpośrednim otoczeniu i jaki negatywny wpływ mogą one mieć na ludzki organizm. Osoby, które chcą utrzymywać przez długie lata znakomitą kondycję, prócz zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych powinny wykonywać regularnie badania profilaktyczne oraz konsultować się z lekarzem spec... wiecej »