Lista kategorii

Artykuły

Rezygnacja z daremnej terapii - czy pozwolić umrzeć? Znieczulenie i jego rodzaje. Narkoza, sedacja, znieczulenie miejscowe... Znieczulenie zewnątrzoponowe. Kiedy się je stosuje? Jakie powikłania mogą wystąpić? Znieczulenie ogólne. Strach przed narkozą. Co to jest narkoza? Sedacja.

W Polsce lekarze muszą ratować pacjenta za wszelką cenę nawet, wtedy, gdy on, by tego nie chciał. Rodzina, prokurator straszy więzieniem, na zachodzie lekarze nie boją się rezygnować z dalszej daremnej terapii, a dodatkowo rejestrują, to w dokumentacji medycznej. ... wiecej »

Znieczulenie kojarzy się zawsze pacjentom z pełną narkozą, snem podczas zabiegu i lękiem o to, czy się wybudzą. Jest wiele metod znieczulenia i to lekarz dobiera do indywidualnych potrzeb, rodzaju zabiegu, tak by,jak najmniej obciążać organizm, a jednocześnie przeprowadzić bezpiecznie zabieg. Zamiast bać się, lepiej dobrze przygotuj się do znieczulenia, które jest sprzymierzeńcem ... wiecej »

Znieczulenie zewnątrzoponowe znosi odczuwanie w pewnych odcinkach ciała. Podaje się je w kilka miejsc w zależności od miejsca, które ma być operowane. Najczęściej stosowanym i najbardziej znanym pacjentom jest odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Anestezjolog przed zabiegiem znieczulającym dokładnie wyjaśni cały proces podawania znieczulenia zewnątrzoponowego by pacjent bez stresu podd... wiecej »

Narkoza nas przeraża. Czy znieczulenie ogólne jest czymś, czego powinniśmy się obawiać? Poznaj cały proces wprowadzania w narkozę od analgezji -zniesienia bólu po anestezje -sen i wybudzanie z narkozy. Strach przed nieznanym to objaw u pacjentów, którzy wcześniej nie mieli znieczulenia ogólnego. Anestezjolog przed zabiegiem opowie, jak będzie wszystko wyglądać, byś spokojnie podda... wiecej »

Sedacja jest jednym z najczęściej stosowanych znieczuleń potrzebnych do drobnych zabiegów niewymagających pełnej narkozy. Pacjent jest zobojętniały, co jest najważniejszym elementem w tym znieczuleniu. Chodzi głównie o to by nie bał się zabiegu.... wiecej »