Lista kategorii

Artykuły

Czemu kobiety zdradzają... Gdy się Wami manipuluje – czyli jak się niektórzy brzydko bawią... Zmysły…, czyli jak nas nos do pożądania wiedzie. „Mnientki facet” – czyli o strategii na zdechlaka… Gdy nie wiadomo, o co jemu/jej chodzi…. Bogata kobieta i jej luksusowy utrzymanek – czyli, jak pozory mylą. Co nas rajcuje, co nas podnieca – czyli rzecz o kuszeniu Czy mężczyźni lubią być zdobywani...? Ciepłe kluchy vis twardziel…. Czyli co w samcach rajcuje kobiety… Uciekające chłopy... czyli o nieprzystosowanych. Dobrze zaczynać, czyli o grze wstępnej..... Wampiry są wśród nas, czyli o jednej z form toksyczności... Sposoby obrony przed manipulacją Czemu mężczyźni zdradzają? Najtrudniej jest przy Kobiecie trwać.... czyli o Bestii w Kobiecie PAN i NIEWOLNICA – dyskusja z pewnego Forum z moim udziałem.

Napisałem już, czemu zdradzają Panowie. Teraz przechodzę do kwestii przyczyn, które sprawiają, że to kobiety zdradzają. Nie jest to kwestia prosta i taka oczywista jak się niektórym wydaje. Chociaż można czasami porównać zdrady mężczyzn i kobiet, to jednak w moim subiektywnym przekonaniu, inaczej to wszystko wygląda u każdej z płci. ... wiecej »

Najpierw zacznę od podstawy, czyli od szacunku. W relacjach międzyludzkich leży podstawowa przesłanka uczciwego działania – szacunek. Ludzie kontaktując się z innymi ludźmi – powinni szanować jeden drugiego. Odkrywcze, prawda? ... wiecej »

Jakiś czas temu pisałem o rolach zmysłów w naszym postrzeganiu ludzi. Człowiek sam w sobie jest niesamowitym fenomenem – jesteśmy istotami, które mają w sobie wciąż żywą, wielce sprawną część zwierzęcą i jednocześnie mamy w sobie wiele cech z tą zwierzęcą stroną będące w sprzeczności. ... wiecej »

Coraz częściej dostaję listy, w których Panie piszą, jak to ich serce zostało podbite przez faceta, który był taki biedny i poraniony przez los. Kiedy do mnie napisała moja dobra Przyjaciółka, opisując mi, jak do jej serducha chciał się zbliżyć żonaty znajomy kolega, który wyżalał się jej jakie ma strasznie ciężkie życie ze swoją byłą, z którą aktualnie z związku mał... wiecej »

Pan prof. Bogusław Pawłowski, antropolog z Uniwersytetu Wrocławskiego i z Zakładu Antropologii PAN, w pewnym artykule rozmawiał z Katarzyną Kaczorowską o różnych strategiach seksualnych i hormonach, o tym, co łączy miłość matczyną z miłością romantyczną i o związku liczby dzieci z trwałością małżeństwa, pozwolę tego artykułu na wstępie zacytować bardzo ważne dla moj... wiecej »

Wróciłem z eskapady, z gardłem całkowicie zajętym jakąś paskudną infekcją i znalazłem temat jaki mi zapodano w celu wyrażenia swojej opinii. Podejmuję wyzwanie, chociaż od razu swoim zwyczajem uprzedzam, że w tym temacie grzeczny nie będę. ... wiecej »

Ktoś powiedział, że piękne kobiety są jednocześnie najbardziej samotnymi istotami na ziemi. Kiedy ja pytam swoje koleżanki, czemu są same, one wciąż powtarzają jedno – facetom chyba odbiło, nie starają się, wytrzymują w tych staraniach jakiś czas, a potem wychodzi z nich wszystko co najgorsze. By to zmienić proponuję, byście zaczęły na Panów po prostu polować si... wiecej »

Tak, Drogie Panie - uwielbiamy być zdobywani. Mało powiedziane – Mężczyźni kochają te podchody, te różne sposoby łapania faceta w nastawione pułapki. ... wiecej »

Jakiś czas temu miałem za oknem awarię sieci wodociągowej. W Warszawie to to czasami tak częste, że generalnie nikogo nie dziwi, jak nagle na świeżo wyremontowanej ulicy pojawia się banda facetów w berecikach i z petami w zębach i zrywa nową nawierzchnie i zaczyna się remont. W moim przypadku, Ekipa poszukujące dziury w rurze dostarczającej wodę do okolicznych domów... wiecej »

Pewna moja Czytelniczka, o nicku Alex zadała mi takie pytanie, które teraz zacytuję. „Jak zrozumieć mężczyznę, który ma już 38 lat ! I mówi, że chce być z kobietą i pragnie rodziny, jak po jakimś czasie ucieka, kontakt sie urywa a później powraca po kliku miesiącach? Boi się sie związku?  Proszę doradź mi, bo już nie wiem, co mam myś... wiecej »

Pewien polityk powiedział, że nie jest ważne jak się zaczyna, ważne by dobrze skończyć. Ja pozwolę się z nim do końca nie zgodzić – ważne jest też to jak coś się zaczyna.  Wiele par narzeka na monotonię w związku, że coś z czasem się wypala. Kobiety skarżą się na rutynę, na codzienność, która odbiera związkom koloryt. „Wiesz, jak trudno zna... wiecej »

Od razu uprzedzam, nie mam zamiaru pisać o fikcji, ale o czymś, co w przyrodzie występuje, nie pochodzi z Transylwanii, ani nie jest wcale nieśmiertelne. Dzisiaj chce napisać o energetycznych wampirach i o tym, co naszemu zdrowiu w szerokim zakresie wcale nie służy.   Znacie takich? Samice i samce gatunku? Osobniki płci obojga, za dnia nawet wyglądające na poczciwe osobniki, mają... wiecej »

Manipulacja.Czasami pisząc zastanawiam się czy to, co przekazuję w kolejnych artykułach będzie dobrze wykorzystywane. Czy ludzie będą sięgać po moje teksty, by się chronić czy wykorzystywać to do szkodzenia innym. ... wiecej »

Jeśli stworzyć listę pytań, które kobiety zadają najczęściej, pytanie zawarte w tytule jest zadawane najczęściej. Teraz napiszę, czemu zdradzają Panowie, później napiszę, czemu Panie zdradzają. Zaczynam więc od próby wyjaśnienia, czemu zdradzają Panowie. Można byłoby powiedzieć, że mogą z tych samych powod&oac... wiecej »

Jakoś pozostanę w temacie miłości i napiszę dzisiaj o najtrudniejszym aspekcie związku dwojga ludzi. Kiedy nie wszystko się układa, kiedy pojawiają się trudności, wtedy tak naprawdę każdy związek przechodzi prawdziwy chrzest bojowy. Tu sprawdzają się naprawdę uczucia, ich siła, autentyczność składanych deklaracji. Kiedy czyta się westchnienia Zakochanych ludzi, ki... wiecej »

Kiedyś na pewnym forum dyskusyjnym przeprowadziłem taką oto dyskusję. Cytuję ją poniżej. Mam nadzieję, że dyskusja potoczy się dalej, tym razem tutaj a Wasze pytania będą dla mnie inspiracją :-) Ona: Witam Was serdecznie. Mam pewien problem I chciałabym prosić Was o rade. Otóż chodzi o seks małżeński. Jesteśmy po ślubie prawie 6 lat i mamy synka 4,5 letniego. Za... wiecej »