Lista kategorii

Artykuły

Czas na walkę z przebarwieniami posłonecznymi. Zabiegi na przebarwienia są skuteczne? Perły dermatologii 2014 nagroda Stowarzyszenia Lekarzy dermatologów Estetycznych Choroby paznokci - Grzybica paznokci stóp i rąk Wypadające włosy, kiedy wizyta u dermatologa? Bielactwo inaczej Vitiligo. Jak Michael Jackson radził sobie z chorobą? Najważniejsze odmiany łuszczycy Wygraj z łuszczycą odpowiednią dietą! Witold Szmanda o swojej skutecznej walce z chorobą. cz.II Leczenie łuszczycy dietą. Witold Szmanda o walce z chorobą, metodach leczenia i wpływie odżywiania. cz.I Rozstępy-Striae. Rozpoznanie przyczyn, rodzaje leczenia oraz zalecane zabiegi Skóra wrażliwa nie oznacza alergii, ale obniżenie progu tolerancji na różne bodźce Znamiona skórne i ich rodzaje. Skuteczne zabiegi likwidujące rozszerzone naczynka czyli teleangiektazje tzw. pajączki Sucha skóra początkiem problemów z cerą Afty -owrzodzenie jamy ustnej Trądzik rózowaty jest problemem również dorosłych Przyczyny łysienia i jego rodzaje

Nie myślimy jeszcze o jesieni, słońce, plaża i wakacje to czas, kiedy tracimy czujność i, pomimo że każdy z nas wie o tym, jakie skutki pozostawia słońce, niestety folgujemy sobie i cieszymy opalenizną. Jednak wielkim krokami nadchodzi czas na walkę z przebarwieniami, które będą z dnia na dzień pokazywać naszą niekonsekwencję w postanowieniach, że w tym roku zadbamy o ciało. ... wiecej »

X Edycja Konkursu Perły Dermatologii Estetycznej 2014 Wyniki głosowania lekarzy na najlepsze, najbardziej bezpieczne i sprawdzone produkty stosowane w dermatologii estetycznej. ... wiecej »

My kobiety dbamy o nasze paznokcie, nie ważne czy są pomalowane, czy też tylko pięknie opiłowane - ważne by były ładne i zdrowe. Wygląd paznokci jest ważny, ale są choroby, które mogą diametralnie zmienić jego strukturę, kolor i dlatego należy udać się jak najszybciej do dermatologa. ... wiecej »

Włosy odwieczny temat i to nie tylko kobiet, również panowie rozmawiają o swoich fryzurach. Włosy, to ozdoba i nie ma takiego kosmetyku, który, by bardziej upiększył człowieka. Każdy z nas ma inne włosy, jedni maja cienkie, delikatne inni maja grube i mocne. Długie czy krótkie, proste czy kręcone, farbowane czy naturalne, ale problem zaczyna się kiedy są słabe, matowe i wypadaj... wiecej »

Na bielactwo nabyte chorował Michael Jackson. Ciało gwiazdora zaczęło pokrywać się białymi plamami. W rezultacie Michael zdecydował się na zabieg depigmentacji, który polegał na przejściu terapii, która rozjaśniła jego karnację. Zabieg stosuje się często w przypadku przebarwień różnej etiologii. ... wiecej »

Łuszczyca łac. psoriasis to choroba, która najczęściej dotyka naszą populację. Informacja dla osób, które obawiają się pacjentów z tym schorzeniem! Nie jest to choroba zakaźna chodź wielu może się z taką kojarzyć. Dla tych których dotknęło to schorzenie jest przewlekłym schorzeniem trwającym całe życie. Nie ma znaczenia płeć, rozwija się w okresie pokwitania, późniejs... wiecej »

Łuszczyca charakteryzuje się nadmiernym złuszczaniem naskórka oraz obecnością na skórze plam, grudek lub zmian krostkowych w kolorze czerwonobrunatnym, pokrytych srebrzystą lub srebrzystoszarą nawarstwiającą się łuską bądź strupami. Towarzyszącym objawem jest ból, świąd i pieczenie.... wiecej »

Na łuszczycę choruje aż 125 milionów ludzi na świecie, w tym milion ludzi w Polsce. Jest to przewlekła i nawracająca choroba, zwana inaczej chorobą duszy i ciała, dlatego że dotyka nie tylko skóry, gdzie powstają wykwity, ale całego organizmu. Znacznie obniża jakość życia pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jest bardzo trudna i uciążliwa w leczeniu. Czy można ją wylecz... wiecej »

Rozstępy są zmorą przede wszystkim kobiet, ale może dlatego że mężczyźnie głośno się do nich nie przyznają. Striae to łacińska nazwa spotykana przez pacjentów, którzy udadzą się na konsultację do dermatologa by rozpoznać przyczyny, sprawdzić w jakim są etapie rozwijania i wdrożyć leczenie z podjęciem decyzji o zabiegach, których jest na rynku medycyny estetycznej coraz wi... wiecej »

Skóra wrażliwa często mylona jest z objawami alergii. Efekty mogą być podobne, ale bodźce przyczyniające się do ich powstania nie są uznawane powszechnie za alergeny. Jak reaguje skóra wrażliwa na te drażniące czynniki? O czym należy pamiętać by nie narażać się na czasem nieładnie wyglądające efekty podrażnienia? Podamy zasady o których warto pamiętać i wskazówki co robi... wiecej »

Każdy z nas posiada znamiona w formie pieprzyków, plam, które albo niepokoją doprowadzając do wizyty u dermatologa lub są lekceważone latami. Druga opcja jest czasem wyrokiem stawianym na swoim życiu. Znamiona skórne nie zawsze oznaczają, że dzieje się coś złego, ale ich wzrost czy zmiany koloru powinny dać nam sygnał do kontroli lekarskiej. Zaniedbanie może mieć nieodwracalne sk... wiecej »

Pajączki na skórze są efektem kruchości naczyń krwionośnych, które nie wytrzymują ciśnienia krwi.Rozszerzone naczynka pękające dają nieładny efekt na skórze w postaci rumienia a przy dokładnym przyjrzeniu się teleangiektazje czyli popularnie zwane pajączkami, które z czasem pozostają na zawsze.... wiecej »

Sucha skóra spotykana jest w każdym wieku u człowieka, ale nie zawsze jest ona spowodowana chwilowym problemem, niekiedy jest wynikiem długotrwałych problemów ze zdrowiem. Dermatolog jest specjalistą, który potrafi zdiagnozować przyczynę problemu z suchą skórą i pomóc ją wyleczyć. Kiedy zauważysz u siebie nasilony problem nie zwlekaj z wizytą u specjalisty by jak najszybciej okre... wiecej »

Warunki dla aft to przede wszystkim osłabiony organizm,  brak żelaza, stres, choroby przewlekłe, niektóre produkty spożywcze. Również przyjmowanie leków sterydowych i przeciwnowotworowych, antybiotyków sprzyja powstawaniu aft. Lekarze zauważyli, że u kobiet bardzo często pojawiają się afty przed miesiączką. Przeważnie afty znikają po około 7 dniach i... wiecej »

Zawsze kojarzymy sobie trądzik z nastolatkiem. Krosty, zaczerwienienia to dramat dla młodego człowieka. Ale czy tylko nastolatki są jedynymi,  którzy nienawidzą trądzik? O tuż nie, osoby dojrzałe przeważnie w wieku 30 -50 lat, także doświadczają ,,uroku,, jaki ma trądzik. Trądzik różowaty, występuję częściej u kobiet niż u mężczyzn, ale za to u mężczyzn ... wiecej »

Łysienie jest utrapieniem nie tylko mężczyzn. Kobiety również zmagają się z problemem utraty włosów. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn, które nie zawsze są spowodowane chorobą czy predyspozycjami genetycznymi. Jeśli problem narasta to sygnał by szukać specjalistycznej pomocy by nie nastąpiło duże przerzedzenia włosów! W pierwszej kolejności trzeba znaleźć przycz... wiecej »