Lista kategorii

Artykuły

Choroba Gravesa-Basedowa. Objawy, badania, przyczyny oraz leczenie Choroba Hashimoto-przyczyny, objawy i leczenie Choroby nadnerczy - diagnostyka,objawy, przebieg i leczenie Somatopauza - niedobór hormonu wzrostu pojawia się u panów już około 30-40r.ż Tarczyca- funkcje, hormony, choroby. Problem z tarczycą rozwiążesz u endokrynologa

Choroba Gravesa-Basedowa to choroba o podłożu autoimmunologicznym, układ odpornościowy, zamiast chronić, produkuję przeciwciała, które atakują tarczycę. Szybka diagnoza i leczenie może zapobiec niebezpiecznym zmianom chorobotwórczym, które niesie ze sobą ta choroba. ... wiecej »

Jeśli odczuwasz stale zimno, masz suchą, chłodną i chropowatą skórę a na kolanach i łokciach przebarwienia, jakby wyglądały na niedomyte. Nie masz energii, apetytu, włosy słabe. Paznokcie rozdwajają się, język jest powiększony i nabrzmiały. Bóle brzucha, zaparcia, chrypkę, zmienia się głos na niższy. To tylko klika objawów sugerujących, że cierpisz na chorobę Hashimoto. Z... wiecej »

Nadnercza to narządy produkujące hormony, zlokalizowane są powyżej nerek. Ważą zaledwie po 5 gramów a mają ogromne znaczenie dla całego organizmu. Różnią się kształtem, zbudowane są z rdzenia i otaczającej go kory nadnercza... wiecej »

Somatopauza to nic innego jak niedobór hormonu wzrostu czyli somatotropinę GH, jest on produkowany przez przysadkę mózgową. W okresie dziecięcym ten hormon pobudza wzrost, ale na tym jego rola się nie kończy.... wiecej »

Choć tarczyca jest malutka (waży zaledwie 30 - 60g), to odpowiada za bardzo ważne funkcję praktycznie wszystkich komórek w ludzkim organizmie. Jej prawidłowa praca ma wpływ na prawidłowy rozwój naszego umysłu, rozwoju układu nerwowego, również decyduję o poziomie syntezy białek. Już w życiu płodowym spełnia istotną i ważną rolę zwłaszcza w rozwoju układu nerwowego,... wiecej »