Lista kategorii

Artykuły

Skuteczne i nie efektywne zabiegi na cellulit Męskie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej Botoks dobrze i źle wykonany. Na co zwrócić uwagę przed zabiegiem? Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na apel Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie medycyny estetycznej Migrena-uciążliwy ból głowy leczony toksyną botulinową (botoxem) Medycyna estetyczna dziedziną tylko dla lekarzy Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2? Fibryna bogatopłytkowa w medycynie estetycznej 10 pytań, które musisz zadać w gabinecie medycyny estetycznej przed zabiegiem Najważniejsze informacje o kwasie hialuronowym stosowanym w medycynie estetycznej Toksyna botulinowa (botox) pomaga zapobiegać łysieniu Nici hialuronowe rewolucjonizują medycynę estetyczną Terapia bólu i rehabiltacja pourazowa aparatem Algonix firmy Medilab Miękki lifting czyli kwas hialuronowy kontra skalpel Mezoporacja jeśli boisz się igieł a chcesz mieć piękną twarz Zabiegi medycyny estetycznej, które zdążysz xrobić przed wielkim wyjściem

Cellulit to najnudniejszy temat od wielu lat, ale i najczęściej podejmowany przez kobiety, które są na niego narażone, czyli prawie wszystkie... Pojawia się nie tylko na naszych udach czy pośladkach, ale ramionach, łydkach. Nie jest niebezpieczny, ale po prostu bardzo kłopotliwy. Każda kobieta w pierwszej kolejności po dużym biuście, ładnej pupie i pięknych włosach dojrzy u innej k... wiecej »

Panowie nie tak wylewnie opowiadają o swoich kompleksach. Często nadmiar tkanki tłuszczowej, pojawiające się zmarszczki, problemy z łysieniem kwitują uśmiechem, żartem lub uciekają całkowicie od tematu. Medycyna estetyczna jest ratunkiem również dla nich, szeroki wachlarz zabiegów pomaga w odzyskaniu pewności siebie. Pamiętajmy jednak, żeby trafiać tylko do lekarzy!... wiecej »

Botoks to substancja, którą wykorzystują specjaliści medycyny estetycznej i podpowiadamy kolejny raz, że mogą ją wstrzykiwać pacjentom tylko lekarze i nikt więcej! Jeśli chcesz się poddać zabiegowi u innej osoby, to odradzamy. Dlaczego? Po pierwsze jest to lek, czyli produkt leczniczy, który nie ma prawa znaleźć się w rękach niepowołanych osób. ... wiecej »

Ministerstwo Zdrowia nie pozwoliło długo czekać z odpowiedzią na apel Naczelnej Rady Lekarskiej z 9.12.2017 r. w sprawie podjęcia prac legislacyjnych, które mają na celu uregulowanie świadczeń z zakresu medycyny estetycznej. Apel Naczelnej Rady Lekarskiej dotyczył umożliwienia świadczeń tylko przez lekarzy i lekarzy dentystów, dając tym samym najwyższy poziom i bezpieczeństwo udzi... wiecej »

Botoks ma coraz szersze zastosowanie w medycynie. Osobom z uporczywymi bólami migrenowymi polecamy kurację botoksem. Szybki zabieg i wielka ulga czasem po jednorazowym spotkaniu ze specjalistą. Przed kuracją botoksem sprawdź, czy lekarz posiada odpowiedni certyfikat uprawniający go do zabiegu. Preparat jest niebezpieczną substancją w rękach nieodpowiedniej osoby bez przeszkolenia! ... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i niestety wiele osób nieuprawnionych wpadło na pomysł, by zacząć zarabiać na nieświadomych klientach kusząc niższą ceną. Pojawiły się również osoby będące lekarzami, ale nie wiedzieć z jakich pobudek, stały się szkoleniowcami osób, które z medycyną nie mają nic wspólnego, rozdają certyfikaty, mające uprawniać do wykonywania z... wiecej »

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 od paru lat są wśród najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej i z pewnością pozostaną tam jeszcze bardzo długo. Kto raz spróbował i odczuł na sobie efekty, może potwierdzić, że to dobra metoda na młody i zdrowy wygląd skóry. ... wiecej »

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Różnorodność zabiegów, jaką oferują gabinety medycyny estetycznej, jest powalająca i jak widać raczej, nic nie wskazuje, by mogło być inaczej. Jedną z najnowszych metod jest technika PRF (Platelet Rich Fibrin), czyli fibryna bogatopłytkowa.... wiecej »

Medycyna estetyczna nie jest specjalizacją i istnieje strefa, którą nasz portal nazywa poligonem głupoty zarówno dla pacjentów, jak i osób, które nigdy nie powinny mieć strzykawki w ręku a tym bardziej bawić się czyimś zdrowiem. Przygotowaliśmy listę pytań, które pomogą wybrać osobę, która ma prawo wykonywania zabiegów, a pacjent będzie mieć pewność, że będzie zadowolon... wiecej »

Kwas hialuronowy już na dobre zagościł w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Jest najważniejszym składnikiem naszej skóry, wchodząc w skład tkanki łącznej. Kwas hialuronowy u młodych osób występuje w dostatecznej ilości i zapewnia jędrną i sprężystą skórę. Niestety z wiekiem zaczyna brakować, przez co powstają zmarszczki a skóra przy jego braku, zaczyna być mało elas... wiecej »

Botox niweluje zmarszczki, pomaga w leczeniu bóli migrenowych, leczy nadmierną potliwość, w stomatologii leczy bruksizm i zdawałoby się, że to wszystko... W Stanach Zjednoczonych przypadkowo lekarz medycyny estetycznej odkrył wspaniałe możliwości botoxu w przypadku-łysienia. ... wiecej »

Nici hialuronowe to wielki przełom w zabiegach estetycznych? Jak bardzo medycyna estetyczna zmieniła się w ostatniej dekadzie, każdy, to widzi i jest to bardzo namacalne. Zabiegi nie są już zarezerwowane dla osób bogatych i celebrytów.... wiecej »

Terapia bólu i rehabilitacja pourazowa to jedne z najczęściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarkach przez pacjentów borykających się z przewlekłymi bólami oraz szukających pomocy po urazach wszelkiego pochodzenia. Firma Medilab wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom z urządzeniem Algonix, które jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem biocybernetycznym przeznaczonym do terapii bólu i ... wiecej »

sponsorowany

Miękki lifting to najnowocześniejsza metoda bardzo precyzyjnego modelowania owalu twarzy, umożliwiająca uzyskanie efektu podobnego do liftingu chirurgicznego skóry. Zmiany w postaci opadających policzków, pogłębionych bruzd nosowo-wargowych, opadanie kącików ust i zmniejszenie brody są typowe dla naturalnego procesu starzenia się skóry, który zaczyna się między 35-40 rokiem życ... wiecej »

Mezoporacja bezigłowa to nowoczesna, nieinwazyjna metoda wprowadzania w głąb skóry naszej preparatów, leków i dermokosmetyków. Kiedy boisz się igły to metoda idealna, by poddać się zabiegom, które wygładzą zmarszczki i przywrócą blask zmęczonej skórze.... wiecej »

Noc sylwestrowa zbliża się wielkim krokami. Zastanawiasz się, co możesz jeszcze zaplanować z zabiegów, by wyglądać pięknie, ale obawiasz się niepożądanych efektów. Musisz zapomnieć o zabiegach chirurgii plastycznej, bo są zbyt inwazyjne i na wygojenie się blizn potrzeba więcej czasu niż na zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologii lub kosmetyczne. Podpowiem, jakie brać pod ... wiecej »