Lista kategorii

Artykuły

Choć kampania przeciwko rakowi jest nagłaszana i wszystkie kobiety w Polsce mają szansę udać się na bezpłatne badania do ginekologa, niestety nie wszystkie kobiety korzystają z tego. Często tłumaczą, to brakiem czasu inne zaś twierdzą, że to ich nie dotyczy. Drogie panie na raka jajnika może zachorować każda z nas i to nie zależnie od naszego wieku, czy też braku czasu.... wiecej »

Rak trzustki to jeden z nowotworów, które są praktycznie do niewyleczenia. W Stanach Zjednoczonych, czy też już bliżej nas w zachodniej Europie zrobiono to, co w Polsce jak zwykle się nie opłaca, cały system leczenia pacjenta został odpowiednio unormowany, wprowadzono system centralizacji, certyfikacji postępowania w przypadku nowotworów.... wiecej »

Wiadomość o tym, że pacjent jest chory na nowotwór złośliwy, wywiera na naszej psychice najsilniejsze piętno. Nagle pacjent staje przed wielkim problemem i łączy się to z leczeniem, obawą o przyszłość, nagłą utratą kontroli nad rytmem swojego życia, weryfikuje wiele związków z ludźmi ze swego otoczenia oraz staje przed wielkim pytaniem...dlaczego ja? Nie udawajmy, że nie widz... wiecej »