Lista kategorii

Artykuły

Powikłania po operacjach plastycznych-zakażenie po zabiegu. Jak rozpoznać objawy infekcji? Powikłania po zabiegach peelingami chemicznymi. Sprawdź kto wykonuje zabieg i czy ma uprawnienia, certyfikaty! Koniec z udawaniem, że powikłania nie istnieją w medycynie estetycznej. Koniec z zabiegami u osób nieuprawnionych!

Zakażenie po operacji to zmora, która prześladuje w snach pacjentów, którzy zdecydowali się na zabieg i oczekują swojego terminu. Niestety zakażenia zdarzają się i nie można lekceważyć ani samej informacji o możliwości wystąpienia, ani już samych symptomów. Jaki je rozpoznać i co zrobić? Lekarz, który operował to nasze najlepsze źródło informacji przed i po zabiegu.... wiecej »

Peelingi chemiczne to podstawowe zabiegi w niwelowaniu defektów skóry. Najczęściej znajdujmy je w ofercie dermatologów oraz w medycynie estetycznej. Odmładzanie peelingami chemicznymi twarzy i ciała, spłycanie zmarszczek, likwidacja przebarwień oraz zastosowanie przy bliznach, ale tylko tych płytkich. Tyle dobra niosą peelingi chemiczne, ale co z powikłaniami, które niestety mogą wys... wiecej »

Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej często nie powinny być tak nazywane. Najczęściej zabiegi są wykonywane przez osoby, które nie powinny nigdy mieć strzykawki w ręku, osoby, które nie mają pojęcia o anatomii, o pierwszej pomocy pacjentowi, a nie chcę już wspominać, że pozostawiający swoich pacjentów samych bez pomocy. Jak mają udzielić pomocy, rad skoro nie mają poj... wiecej »