Korekcje uszu
Opis zabiegu

Zabieg polega na zmniejszeniu kąta ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki oraz odtworzeniu jej prawidłowego rysunku anatomicznego. Z cięcia za małżowiną wycina się nadmiar skóry, chrząstkę odpowiednio modeluje i mocuje we właściwym położeniu. Czasami konieczne jest wycięcie fragmentu chrząstki. Skórę zamyka się cienkimi szwami.  

Odzwiedzin: 30775

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Zabieg korekcyjny uszu ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez ustawienie małżowiny usznej i ewentualne wymodelowanie niewykształconych elementów chrząstki.

icon

Przygotowanie

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Warunki przeprowadzenia operacji: dobry stan zdrowia pacjenta (przeciwwskazane zabiegi w okresie infekcji, szczególnie górnych dróg oddechowych); u kobiet przeciwwskazany zabieg w okresie menstruacji ze względu na krzepliwość krwi; wskazane badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi, w niektórych przypadkach morfologii i grupy krwi; wskazane wykonanie szczepień ochronnych przeciw WZW (żółtaczka zakaźna). W przypadku nie wykonania szczepień zabieg odbywa się na odpowiedzialność pacjenta.

icon

Przeciwskazania

Zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne operowanej okolicy.

icon

Badania do zabiegu

Wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Wymagane badania w przypadkach zaburzeń krzepliowości krwi: - badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi - morfologia i grupa krwi

icon

Rodzaj znieczulenia

Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

icon

Czas trwania zabiegu

około 1 godziny

icon

Objawy po zabiegu

po zabiegu może występować obrzęk okolicy operowanej (ustępują one zazwyczaj po kilku dniach) po zdjęciu opatrunków wskazane jest noszenie opaski na głowę przez okres 2 tygodni.

icon

Przebieg rekonwalescencji

Szwy i opatrunki pooperacyjne zdejmowane są w dziesiątej dobie po zabiegu. Przez kilka tygodni należy chronić uszy przed urazami oraz przemarznięciem. Przez minimum miesiąc należy sypiać w opasce na głowie, co ma na celu zabezpieczenie przed przypadkowym urazem uszu podczas snu.

icon

Możliwe powikłania

Sporadycznie po zabiegu mogą wystąpić powikłania takie jak: krwawienie, infekcja i powstanie blizny przerostowej, która może wymagać przeprowadzenia ponownego zabiegu operacyjnego powikłania infekcyjne: powodują wydłużenie czasu gojenia, mogą spowodować wydzielenie szwu utrzymującego chrząstkę i konieczność ponownego jego założenia po ustaniu infekcji, nie zmieniają zazwyczaj wyników kosmetycznych (zabiegi wykonywane są w dobrym stanie zdrowia pacjentów, w razie potrzeby w osłonie antybiotyków); przerost blizny na tylnej powierzchni ucha lub krwiak pooperacyjny: może spowodować czasową asymetrię lub brak właściwego efektu kosmetycznego (zalecane są masaże, ostrzykiwanie lekami, w ostatecznym przypadku zabiegi korekcyjne); uszkodzenie skóry przedniej powierzchni ucha jest możliwe w przypadku korekcji pourazowych.

icon

Czas w klinice/absencja

Nie ma konieczności pozostawania w klinice.

icon

Efekty zabiegu

Raz wykonana operacja spowoduje prawidłowe "przyleganie" ucha do końca życia. Ostateczny wynik operacji uzyskuje się zazwyczaj około miesiąca po jej wykonaniu.

icon

Orientacyjna cena

do 3500PLN

icon

Pytania do specjalisty

Po jakim czasie po zabiegu będę mogła ponownie włożyć kolczyki? Kolczyki można nosić już od zdjęcia szwów lub jeżeli Pani uzna to za wygodniejsze po zaprzestaniu noszenia opaski. Kiedy po operacji będę mogła umyć uszy?  myć uszy po 3 – 5 dniach od zabiegu, kiedy zmniejszy się obrzęk.  

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »