Botox - toksyna botulinowa
Opis zabiegu

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy bądz szyi.

czoło podłużnie - od 600 PLN

czoło poprzecznie - od 600 PLN

oczy(kurze łapki) - od 600 PLN

całe czoło + kurze łapki od 1500 PLN

 

           

 

 

           

 

Odzwiedzin: 27018

Share Button
icon

Predyspozycje/cel

Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. Toksyna botulinowa stosowany jest: -między brwiami (zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła) -poprzecznych czoła -wokół oczu (kurze łapki) -innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi W dermatologii, obok zastosowania botoxu do wygładzania zmarszczek, stosuje się go do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach. Jest również coraz powszechniej stosowana w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi wyraz oczu

icon

Przygotowanie

icon

Przeciwskazania

bezwzględne: -zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona) -nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie) -stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: -aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.) -aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina) -D-penicylamina (Cuprenil) -cyklosporyna -tubokuraryna, pankuronium, galamina -sukcynylocholina -linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna -miejscowe infekcje skóry -ciąża, okres laktacji względne: -zaburzenia krzepnięcia -stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

icon

Badania do zabiegu

Nie wymagane są żadne szczegółowe badania diagnostyczne.

icon

Rodzaj znieczulenia

Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 1 godzinę przed zabiegiem.

icon

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa około 15-20 minut.

icon

Objawy po zabiegu

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia.

icon

Przebieg rekonwalescencji

-w ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia -unikać masażu w miejscach wstrzyknięć -w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu) Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące.

icon

Możliwe powikłania

-ból w momencie inicjacji -małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie -zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych -mały, przejściowy obrzęk z pojawieniem się delikatnego mrowienia w miejscu iniekcji -nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust) -ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego. Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodn

icon

Czas w klinice/absencja

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych.

icon

Efekty zabiegu

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zostaje zachowana. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy.

icon

Orientacyjna cena

icon

Pytania do specjalisty

zabieg wykonują (kliknij wybraną ikonę poniżej, aby zobaczyć pełną listę dla danego typu)

Specjaliści » Kliniki » Gabinety » Wellness & SPA »